Naš najbolji teniser u tri seta poražen od Haasea

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur (24), nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Dubaiju, izgubivši u četvrtfinalu od holandskog igrača Robina Haasea s 1:2 u setovima (2:6, 6:4, 4:6).

Haase, inače 66. reket svijeta, bio je veoma ubjedljiv u prvom setu, rješivši ga za 25 minuta uz dva napravljena brejka.

Početak drugog seta bio je sjajan za Džumhura, koji stiže do vodstva od 4:1, ali potom gubi svoj servis i dopušta protivniku da se vrati u igru.

Ipak, kod rezultata 5:4, ponovo pravi brejk i poravnava rezultat.

Treći set, baš kao i prvi, nije krenuo dobro po Damira. Iako je odmah uspio vratiti brejk, ponovo je izgubio servis i nije imao snage za novi povratak.

Unatoč ovom porazu, Džumhur će ostvariti ranking karijere na novoj ATP listi, koja će biti objavljena u ponedjeljak.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.