Protivnik bh. teniseru 36. teniser svijeta

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur (24), plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju, nakon što je jutros napravio senzaciju, pobjedivši trećeg tenisera svijeta Stanislasa Wawrinku s 2:0 u setovima (7:6, 6:3).

Protivnik u sljedećoj rundi bit će mu španski teniser Marcel Granollers (30), koji na ATP listi zauzima 36. mjesto.

Granollers je u prvom kolu bio bolji od Čeha Jirija Veselyja, također rezultatom 2:0 (6:3, 6:2).

Džumhur se s ovim španskim igračem do sada sastajao dva puta. Prvi je bio u Casablanci 2015. godine, kada je Granollers bio prisiljen predati meč kod rezultata 3:0 u prvom setu za našeg tenisera.

Drugi put snage su odmjerili prošle godine na Indian Wellsu, a tada je Španac bio superioran u dva seta, prepustivši našem teniseru samo jedan gem (6:1, 6:0).