Chelsea se plasirao u 1/16 finala FA Kupa

U susretu 1/32 finala engleskog FA Kupa, Chelsea je bez većih problema pobijedio Peterborough sa 4:1 i plasirao se u narednu fazu.

Chelsea je nakon prvog poluvremena vodio sa 2:0 golovima Pedra iz 18. i Batshuayija iz 43. minute, da bi Willian u 53. minuti postigao gol za 3:0.

Domaći su od 67. minute igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Terryja, a Peterborough je iskoristio brojčanu prednost i tri minute kasnije smanjio na 3:1 preko Nicholsa.

Konačnih 4:1 postavio je Pedro u 75. minuti.

Naš reprezentativni golman Asmir Begović branio je kompletan meč za Chelsea te imao nekoliko dobrih intervencija.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.