BiH izgubila od Makedonije sa četiri gola razlike

Rukometna selekcija BiH danas je u prijateljskom meču poražena od Makedonije u gostima rezultatom 24:28.

Izabranici Bilala Šumana su u prvom poluvremenu imali zaostatak od pet golova (11:16).

U nastavku susreta, naši momci su odigrali bolje, ali su na kraju izgubili sa 24:28.

Najefikasniji u našem timu bio je Ovčina sa šest golova, dok je Vegar dodao četiri.

Makedonce je do pobjede predvodio Manaskov sa devet pogodaka.

Makedonija – BiH 28:24 (16:11)

Dvorana KSC Kale u Skoplju. Gledalaca: 1.500. Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Makedonija 6 (4), BiH 5 (4). Isključenja: Makedonija 4, BiH 4 minute. Rezultat: Makedonija – BiH 28:24 (16:11).

MAKEDONIJA: Mitrevski 7 odbrana, Kolev 3 odbrane, Trajkovski 5 odbrana, Manaskov 9 (2), Velkovski, K. Lazarov 4 (2), Stoilov 5, Mirkulovski 3, Arnaudovski, Mitkov 1, Drogirski 1, Taleski 1, Markoski, Georgijevski 2, F. Lazarov, Ojleski, Popovski 1, Neloski 1, Peševski. Selektor: Lino Červar.

BIH: B. Burić 18 odbrana (2 sedmerca), 1 gol, Efendić, Serdarević, Vražalić 2, Ovčina 6, Pavlak, Tarabochia 3 (1), S. Burić 3, Jarak 1, Terzić, Lončar, Čelica, Karačić 1, Vranješ, Malinović 2, Marjanac, Nuić, Zulfić 1, Vegar 4 (3). Selektor: Bilal Šuman.