Bh. reprezentativci odigrali ukupno devet mečeva

Fudbalska selekcija Bosne i Hercegovine iza sebe ima prilično uspješnu godinu.

Izabranici Mehmeda Baždarevića su u 2016. godini odigrali devet mečeva, ostvarili šest pobjeda, jedan remi i dva poraza uz gol razliku 17:11.

Bh. tim je odigrao četiri kvalifikaciona, tri prijateljska te dva susreta na Kirin Kupu u Japanu.

Pregled utakmica seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine u 2016. godini.

Prijateljski susret, 25. mart 2016. godine: Luksemburg – BiH 0:3 (Pjanić 30. minuta, Chanot 73. minuta – autogol, Đurić 75. minuta)

Za BiH su igrali: Begović (od 46. minute Šehić), Vranješ (od 46. minute Sušić), Šunjić, Aničić, Zukanović, Prcić (od 76. minute Grahovac), Bešić (od 67. minute Pjanić), Višća (od 60. minute Duljević), Ibišević (od 46. minute Džeko), Đurić i Vrančić.

Prijateljski susret, 29. mart 2016. godine: Švicarska – BiH 0:2 (Džeko 14. minuta, Pjanić 57. minuta).

BiH: Begović (od 62. Burić), Vranješ, Spahić (od 79. Cocalić), Kolašinac, Zukanović (od 85. Graovac), Lulić, Bešić, Višća (od 50. M. Sušić), Ibišević (od 66. Hadžić), Pjanić (od 73. Duljević), Džeko

Prijateljski susret, 29. maj 2016. godine: Španija – BiH 3:1 (Nolito 11. minuta i 18. minuta, Pedro 94. minuta; Spahić 29. minuta).

BiH: Begović; Vranješ (od 90 .minuta Memišević ), Spahić  Zukanović, Kolašinac; Bešić, Hadžić (od 67. minute Medunjanin), Višća (od 46. minute Hajrović ), Pjanić; Hodžić (od 57. minute Duljević ), Džeko (od 22. minute Đurić  – od 78. minute Grahovac).

Kirin Kup 3. juni 2016. godine, polufinale: Danska – BiH 2:2 (Đurić 52. i 83. minuta; Kjaer 22. minuta, Fischer 41. minuta); BiH pobijedila nakon penala i plasirala se u finale.

BiH: Šehić, Šunjić, Cocalić, Vranješ, Kolašinac, Hadžić (od 46. minute Hodžić), Grahovac (od 46. minute Vrančić), Medunjanin, Hajrović (od 73. minute Mateo Sušić), Duljević (od 82. minute Stevanović) i Đurić (od 89. minute Krunić).

Kirin Kup 7. juni 2016. godine, finale: Japan – BiH 1:2 (Kiyotake 28. minuta; Đurić 29. i 66. minuta).

BiH: Šehić, Cocalić, Šunjić, Bekić, Sušić, Vrančić (od 89. minute Arežina), Medunjanin, Hajrović (od 91. minute Kosorić), Duljević (od 66. minute Stevanović), Hodžić i Đurić (od 76. minute Kožulj).

Kvalifikacije za EP, 6. septembar 2016. godine: BiH – Estonija 5:0 (Spahić 7. minuta i 92. minuta, Džeko 23. minuta, Medunjanin 71. minuta, Ibišević 83. minuta).

BiH: Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ (od 62. minute Bičakčić), Medunjanin, Ibišević, Pjanić, Džeko (od minute 81. Đurić), Lulić, Zukanović, Višća (od 75. minute Milićević).

Kvalifikacije za EP, 7. oktobar 2016. godine: Belgija – BiH 4:0 ( Spahić 26. minuta – autogol, Hazard 29. minuta, Alderweireld 60. minuta, Romelu Lukaku 79. minuta).

BiH: Begović, Bičakčić, Spahić, Zukanović, Kolašinac, Jajalo (od 73. minute Višća), Pjanić (od 81. minute Cimirot), Medunjanin, Lulić, Ibišević (od 65. minute Đurić) i Džeko.

Kvalifikacije za EP, 10. oktobar 2016. godine: BiH – Kipar 2:0 (Džeko 70. i 80. minuta).

BiH:  Begović, Spahić, Kolašinac (od 64. minute Hajrović), Vranješ,  Šunjić, Medunjanin, Pjanić, Lulić, Višća (od 78. minute Tino Sušić), Đurić (od 81. minute Ibišević) i Džeko.

Kvalifikacije za EP, 13. novembar 2016. godine: Grčka – BiH 1:1 (Tzavellas 94. minuta; Pjanić 32. minuta).

BiH: Begović, Vranješ, Spahić (od 70. minute Šunjić), Zukanović, Kolašinac, Jajalo, Pjanić, Lulić, Hajrović (od 87. minute Bičakčić) , Ibišević (od 84. minute  Đurić) i Džeko.