Mladi bh. reprezentativac sjajno proigrao Soudanija kod pobjedničkog pogotka svoje momčadi

U velikom hrvatskom derbiju, odigranom u okviru 20. kola HNL-a, Dinamo Zagreb je kao gost slavio protiv Hajduka s 0:1.

Gol odluke postigao je alžirski napadač Soudani u 93. minuti, nakon što mu je sjajno asistirao mladi bh. reprezentativac Amer Gojak (19).

Gojak je odigrao cijeli meč za Dinamo, a zaigrao je i Armin Hodžić (22), koji je dobio priliku u 65. minuti.

S druge strane, u momčadi Hajduka meč su započeli Zvonimir Kožulj (23) i Josip Kvesić (26).

Dok je Kvesić igrao do samog kraja, Kožulj je zamijenjen u 79. minuti.

Interesantno je da su obojica, baš kao i Gojak na drugoj strani, zaradili žuti karton.

Domaći su susret okončali s igračem manje, jer je u sedmoj minuti nadoknade isključen Šimić.

Poslije ovog trijumfa, Dinamo ima 46 bodova, tri manje od vodeće Rijeke, koja ima utakmicu manje.

Hajduk je četvroplasirani s 37 osvojenih bodova.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.