Važna pobjeda Željezničara na gostovanju kod Zrinjskog

Derbi meč 17. kola Premijer lige BiH danas je odigran u Mostaru, gdje je Zrinjski ugostio momčad Željezničara, a gosti su slavili sa čak 0:4.

Zrinjski je mogao povesti u 36. minuti, kada je dosuđen jedanaesterac, ali Kjosevski je odbranio udarac Mešanoviću.

Kazna za promašeni penal stigla je u 45. minuti.

Ivan Lendrić se najbolje snašao u šesnaestercu Zrinjskog i pogodio za 0:1.

Na samom početku drugog poluvremena, Bekrić majstorski postiže gol za 0:2.

Sve dileme pobjednika riješen su u 55. minuti, kada Jakovljević dobija crveni karton, a Križman iz penala matira nemoćnog Kozića.

Konačnih 0:4 za goste iz Sarajeva postavio je bh. reprezentativac Miroslav Stevanović u 79. minuti.

Uprkos ubjedljivom porazu, Zrinjski je ostao na prvom mjestu sa 35 bodova, dok je Željezničar probio na četvrtu poziciju sa 29 bodova.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.