Bh. kapiten došao do učinka od sedam pogodaka u osam odigranih mečeva

U derbiju osmog kola talijanske Serije A, Roma je kao gost slavila protiv Napolija s 1:3, a dvostruki strijelac za rimski tim bio je bh. kapiten Edin Džeko.

Naš napadač je prvo zabio na proigravanje Salaha dvije minute prije odlaska na odmor, da bi vodstvo svoje momčadi udvostručio u 54. minuti, nakon što mu je asistirao Florenzi.

Domaći su u nastavku preko Koulibalyja (58’) uspjeli smanjiti na 1:2, da bi sve dileme oko pobjednika riješio Salah u 85. minuti meča.

Džeko je s današnja dva pogotka izbio na čelo liste strijelaca ispred Milanovog Carlosa Bacce.

U osam odigranih utakmica, bh. napadač je zabio sedam puta, a jednom je i asistirao.

Roma je ovom pobjedom uspjela preskočiti Napoli na drugom mjestu i sada ima dva boda više.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.