Napadači briljirali

Sinoć su utakmicom Stuttgarta (Toni Šunjić) i Greuther Furtha završeni svi nastupi koje su naši reprezentativci imali u svojim klubovima pred dolazak na reprezentativno okupljanje.

U nastavku teksta pogledajte kako su igrali svi pozvani reprezentativci, uključujući i njih pet sa pomoćnog spiska – pet igrača koji će dobiti pozive u slučaju eventualnih povreda igrača sa glavnog spiska.

Kada bi Mehmed Baždarević pravio sastav isključivo prema kriteriju nastupa u posljednjem kolu, morao bi igrati izuzetno ofanzivno, jer su Ibišević, Džeko i Đurić zabili četiri gola,  a u strijelce se upisao i Višća. U veznom redu asistencije su upisali Lulić i Kolašinac.

Naravno Meša u Briselu sigurno neće igrati sa tri centarfora, ali će ga Ibiševićeva dobra forma sigurno dati u razmišljanja da li krenuti sa dva napadača. U odbrani će svoje mjesto opravdano tražiti Zukanović iako nije igrao posljednje kolo, kao i u veznom redu uz Pjanića neko od defanzivnih veznih igrača poput Cimirota i Jajala.

Pregled nastupa svih naših reprezentativaca tokom proteklog kola:

Golmani:

Asmir Begović (Hull – Chelsea 0:2, Engleska) – rezerva,

Ibrahim Šehić (Gabala – Qarabag 2:0, Azerbejdžan) – rezerva,

Jasmin Burić (Arka – Lech 1:2, Poljska) – rezerva,

Odbrana:

asistencija-ikona Sead Kolašinac (Schalke – Borussia M'gladbach 4:0, Njemačka) – 90 minuta igre + asistencija,

Emir Spahić (Hertha – HSV 2:0, Njemačka) – 90 minuta igre,

Edin Cocalić (Genk – Mechelen 2:1, Belgija) – 90 minuta igre,

Marin Aničić (Astana – Okzhetpes 3:0, Kazahstan) – 90 minuta igre,

zuti-karton Ognjen Vranješ (Tom Tomsk – Ural 1:1, Rusija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Ervin Zukanović (Atalanta – Napoli 1:0, Italija) – rezerva,

Toni Šunjić (Stuttgart – Greuther Furth 4:0, Njemačka) – rezerva,

Ermin Bičakčić (Ingolstadt – Hoffenheim 1:2, Njemačka) – nije konkurisao za susret

Mateo Sušić (Sheriff za koji nastupa Sušić nije igrao susret ovog vikenda)

Vezni red:

Gojko Cimirot (Veria – PAOK 0:0, Grčka) – 90 minuta igre,

gol-ikona Edin Višća (Alanya – Istanbul 0:5, Turska) – igrao do 85. minute + GOL,

asistencija-ikona Senad Lulić (Udinese – Lazio 0:3, Italija) – igrao do 85. minute + asistencija

Miralem Pjanić (Empoli – Juventus 0:3, Italija) – igrao do 82. minute,

Tino Sušić (Genk – Mechelen 2:1, Belgija) – igrao do 46. minute,

Mato Jajalo (Sampdoria – Palermo 1:1, Italija) – igrao od 70. minute

Izet Hajrović (Darmstadt – Werder 2:2, Njemačka) – igrao do 46. minute,

Danijel Milićević (Club Brugge – Gent 1:0, Belgija) – nije konkurisao za susret,

Mario Vrančić (Darmstadt – Werder 2:2, Njemačka) – nije konkurisao za susret,

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv za koji nastupa Medunjanin nije igrao susret ovog vikenda),

Napad:

gol-ikona gol-ikona Vedad Ibišević (Hertha – HSV 2:0, Njemačka) – igrao do 86. minute + DVA GOLA.

gol-ikona Edin Džeko (Roma – Inter 2:1, Italija) – 90 minuta igre + GOL,

gol-ikona Milan Đurić (Cesena – Latina 2:2, Italija) – 90 minuta igre + GOL,