Duel bivših suigrača iz Manchester Cityja obilježio današnji meč na Olimpicu

Nogometaši Rome poraženi su na gostovanju kod Torina (1:3) u susretu 6. kola talijanske Serie A.

Bio je to drugi ovosezonski poraz rimskog tima, koji je obilježio duel bivših suigrača iz Manchester Cityja, Joea Harta s jedne i Edina Džeke s druge strane.

Uspješniji je bio Hart, koji je našem reprezentativcu odbranio nekoliko odličnih pokušaja, uglavnom u prvom poluvremenu.

Poveli su domaći u ranoj fazi meča preko Belottija (8’), a prednost je iz jedanaesterca udvostručio bivši igrač Rimljana Falque u 53. minuti.

Samo dva minuta kasnije Romi nadu u povoljan rezultat vraća Totti, koji je bio precizan s bijele tačke.

Ipak, sve dileme oko pobjednika u 65. minuti svojim drugim pogotkom otklanja Falque.

Džeko je odigrao cijeli meč, a za nastup je dobio najnižu ocjenu u svom timu (6.1). Imao je čak devet pokušaja ka golu domaćina, od čega su pet bile stopostotne šanse.

Romu je ovaj poraz ostavio na trećoj poziciji (deset bodova), dok je Torino prvom pobjedom skočio na 14. mjesto (pet bodova).

(Reprezentacija.ba)

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.