Spahić je bio dvostruki strijelac, dok su Džeko, Medunjanin i Ibišević postigli po jedan gol za naš tim

Pobjedom od 5:0 nad Estonijom u Zenici, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, koje će se 2018. godine igrati u Rusiji.

Izabranici Mehmeda Baždarevića odlično su počeli utakmicu i već u sedmoj minuti.

Miralem Pjanić je izveo slobodan udarac, a Emir Spahić se najbolje snašao u gužvi i pogodio za 1:0.

Igrala se 23. minuta, kada je Miralem Pjanić sjajno uposlio Džeku, kojeg ruši Aksalu i glavni sudija Zelinka je dosudio jedanaesterac za našu selekciju.

Edin Džeko je bio siguran sa bijele tačke i udvostručio prednost.

Najljepši trenutak dogodio se u 71. minuti.

Pjanić je centrirao iz kornera, a Medunjanin postigao prelijep gol.

Vedad Ibišević je u 83. minuti pogodio za 4:0, nakon asistencije Danijela Milićevića, koji je večeras debitovao za Bosnu i Hercegovinu.

Konačnih 5:0 postavio je Emir Spahić u 92. minuti poslije još jedne asistencije Miralema Pjanića.

Bh. reprezentativci su večeras bili borbeni, angažovani i igrali za vjernu publiku te Estonci nisu imali nikakve šanse za pozitivan rezultat.

(Reprezentacija.ba)

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.