Strijelac za Željezničar je bio Lendrić, dok je gol za Sarajevo postigao Ahmetović

U derbi meču prvog kola Premijer lige BiH, Željezničar i Sarajevo odigrali su 1:1.

Željezničar je od 30. minute ostao sa igračem manje nakon što je Husić dobio dva žuta kartona, ali su prvi stigli do vodstva.

Igrala se 53. minuta, kada je Lendrić sjajno pogodio za 1:0.

Šest minuta kasnije Sarajevo je izjednačilo golom Ahmetovića.

Poslije gola Sarajeva, uslijedio je prekid od 16 minuta, koji su izazvali navijači Sarajeva.

Do kraja utakmice, Sarajevo je imalo nekoliko prilika preko Benke, ali promjene rezultata nije bilo.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.