Ronaldo u ulozi trenera

Kapiten fudbalske reprezentacije Portugala Cristiano Ronaldo je u finalu Europskog prvenstva zbog povrede teren morao napustiti nakon 23 minute igre.

Ronaldo je po izlasku sa terena ostatak meča proveo na klupi, gdje je bio posebno aktivan. Tokom produžetaka Ronaldo je veliki dio vremena proveo pored aut-linije zajedno sa selektorom Fernandom Santosom. Vikao je, dozivao saigrače, savjetovao ih, bodrio, skakao oko Santosa i “gurkao” ga, proživljavao svaku opasnost i radovao se pogotku Edera u 109. minuti.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka digao je ruke u zrak – osvojio je ono za čim je žudio od tinejdžerskih dana. Jedne prilike 31-godišnji Ronaldo je kazao da sebe ne vidi na mjestu trenera nakon što završi karijeru, jer taj postao smatra “prekomplikovanim”, ali sinoć nije mogao odoljeti, a da se ne uživi u ulozi trenera.

Portugal je u finalu Eura slavio pobjedu nad domaćom Francuskom (1:0) zahvaljujući golu Edera.

Bio je ovo prvi trofej prvaka Europe za reprezentaciju Portugala.