Belgija je sa 3:2 u prijateljskom meču pobijedila Norvešku

Protivnik naše reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, selekcija Belgija savladala je danas u prijateljskoj utakmici Norvešku rezultatom 3:2.

Već u trećoj minuti Belgijanci su stigli do vodstva, kada je Lukaku pogodio za 1:0.

Norvežani su u 21. minuti preko Kinga izjednačili, da bi Berisha sjajnim golom u 48. minuti preokrenuo rezultat u korist Norveške.

Ipak, Belgijanci su do kraja meča postigli još dva pogotka i došli do trijumfa od 3:2.

Hazard je u 70. minuti izjednačio na 2:2, a tri minute kasnije Ciman postiže gol za konačnih 3:2.

Za Belgiju su igrali: Courtois, Denayer, Alderweireld, Vertonghen, Jordan Lukaku, Nainggolan, Witsel, Hazard, Mertens, De Bruyne i Romelu Lukaku. Priliku u nastavku su dobili Fellaini, Ciman, Origi i Dembele.

Belgijancima je ovo bila posljednja priprema uoči Europskog prvenstva, gdje će igrati u grupi E sa Italijom, Švedskom i Republikom Irskom.