Hodžić i Memišević debitovali protiv Španije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u prijateljskom susretu od selekcije Španije rezultatom 3:1, a selektor Baždarević je ovoj utakmici priliku dao dvojici debitanata.

Napadač zagrebačkog Dinama Armin Hodžić je u svom debitantskom nastupu za reprezentaciju priliku dobio od prve minute i igrao do  minute meča.

Hodžić koji inače igra na poziciji centralnog napadača je u meču protiv Španije igrao po lijevoj strani što svakako nije njegova prirodna pozicija, pa zbog toga nije pokazao svoje najbolje izdanje.

Pored Hodžića, debi u dresu najboljeg državnog tima upisao je defanzivac Radnika iz Bijeljine 22-godišnji Samir Memišević.

Memišević je u igru ušao u finišu utakmice kada je zamijenio Vranješa.

Svoje prilike za debitantske nastupe u “A” reprezentaciji, na Kirin Kupu u Japanu, čekat će Kosorić, Pirić, Karačić, Kožulj, Bekić, Bajić i Hušidić.