Strijelci za Slobodu bili su Kostić (dva gola) i Krpić,  a jedini pogodak za Željezničar postigao je Lendrić

U revanš susretu polufinala Kupa BiH, Sloboda je u Tuzli pobijedila Željezničar sa 3:1 i plasirala se u finale.

Tuzlaci su i u prvoj utakmici odigranoj u Sarajevu slavili sa 2:1 te ukupnim rezultatom 5:2 zasluženo izborili finale najmasovnijeg takmičenja u Bosni i Hercegovini.

Sloboda je povela golom Kostića u 27. minuti, da bi desetak minuta kasnije Krpić udvostručio prednost.

Igrala se 79. minuta, kada je Kostić svojim drugim golom večeras donio vodstvo Slobodi od 3:0, a počasni gol za Željezničar postigao je Lendrić iz penala u 89. minuti.

Ekipa Slobode će u finalu igrati sa Radnikom iz Bijeljine, koji je napravio veliko iznenađenje i u polufinalu izbacio favorizirani Široki Brijeg.