Dvostruki strijelac za Široki je bio Ajayi, dok je jedan gol postigao Krstanović

U derbi meču 25. kola Premijer lige BiH, Sloboda je u Tuzli ubjedljivo poražena od Širokog Brijega rezultatom 0:3.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Ajayi u 52. minuti doveo Široki u vodstvo.

Sedam minuta kasnije, Ajayi je asistirao Krstanović, koji je bez većih problema udvostručio prednost.

Igrala se 62. minuta, kada je danas odlični Ajayi po treći put matirao Pirića i postavio konačnih 0:3 za Široki Brijeg.

Sloboda se nakon ovog poraza nalazi na drugom mjestu sa 53 boda, dok je Široki trećeplasirani sa 49 osvojenih bodova.

Momčad Slobode u narednom kolu gostuje Olimpicu, a Široki Brijeg će ugostiti Slaviju.