Dvostruki strijelac za Zrinjski bio je Zakarić, dok je jedini gol za Borac postigao Maletić

U pretposljednjem susretu 24. kola Premijer lige BiH, Zrinjski je u Mostaru savladao banjalučki Borac rezultatom 2:1.

Igrala se 33. minuta, kada je Goran Zakarić postigao fantastičan gol za vodstvo Zrinjskog.

Zrinjski je u 55. minuti udvostručio prednost poslije još jednog pogotka Zakarića, da bi utješni gol za goste iz Banje Luke postigao Darko Maletić u 87. minuti.

Mladi bh. reprezentativac Goran Karačić je branio cijeli meč za Zrinjski, dok je njegov reprezentativni kolega Ajdin Redžić igrao od 56. minute za Borac.

Ekipa Zrinjskog se trenutno nalazi na prvoj poziciji sa 53 boda koliko ima i drugoplasirana Sloboda, a Borac je na 11. mjestu sa 25 bodova.