Željo slavio na gostovanju kod Borca

Sarajevski Željezničar večeras je u Banjoj Luci ostvario pobjedu rezultatom 0:2 u okviru prve utakmice četvrtine finala Kupa BiH nad Borcem.

Željezničar je došao u vodstvo od 0:1 golom Bekrića u 11. minuti meča nakon asistencije bivšeg bh. reprezentativca Miroslava Stevanovića.

Četiri minute kasnije Lendrić je preciznim udarcem glavom loptu pospremio u nebranjeni dio mreže za konačnih 0:2.

Nakon postignutih golova Željezničar je uspio smiriti tempo igre i do kraja utakmice sačuvati ovu veliku prednost uoči revanš susreta koji je na rasporedu za sedam dana.

Borac: Ružić, Redžić, Predragović (od 67. Marjanović), Jović, Rajović, Maletić, Prljević, Bečelić, Đokić, Radinović i Mance.

Željezničar: Kjosevski; S. Stevanović, Bogičević, Kosorić, Kramarić, Zahirović, Blagojević, M. Stevanović, Bekrić (od 69. Zolotić), Memija (od 87. Tiago) i Lendrić (od 74. Đermanović).