Naš reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu za Romu postigavši gol i upisavši asistenciju u subotnjem trijumfu Rome nad Empolijem od 3:1.

Pjanić je 56. minuti fenomenalno pogodio iz slobonodog udarca za vodstvo Rome od 1:0, da bi tri minute kasnije asistirao De Rossiju koji je udvostručio prednost.

Italijanski portal Football-Italia.net izabrao je Miralema u idealni tim osmog kola italijanske Serije A.

Pored našeg Pjanića u najboljem timu osmog kola Serije A nalaze se Sorrentino (Palermo), Acerbi (Sassuolo), Diakite (Frosinone), Murillo (Inter), Paganini (Frosinone), Allan (Napoli), Insigne (Napoli), Salah (Roma), Higuain (Napoli) i Bacca (Milan).

Bh. reprezentativac je ove sezone u italijanskoj ligi postigao četiri gola i upisao četiri asistencije u sedam utakmica.

Miralem je za naš nacionalni tim odigrao 62 meča, postigao devet golova i 16 puta asistirao.