Hladan tuš na Old Traffordu priredio je Peter Crouch već u 4. minuti utakmice kada je Stoke poveo protiv domaćeg Manchester Uniteda.

Van Persie je izjednačio tri minute prije kraja susreta, prije čega je usljedila nevjerovatna odbrana šuta Wayena Rooneya od strane našeg Asmira Begovića. Dvije minute kasnije, Arnautović ponovo dovodi goste u vodstvo i Stoke drži rezultat od 1:2 sve do 78. minute utakmice.

Tada današnji igrač utakmice Rooney pogađa za 2:2, da bi konačnih 3:2 postavio Hernandez samo dvije minute kasnije.

Manchester United je došao do pobjede za koju se nadaju da bi mogla biti prekretnica za nastavak sezone, dok je Stoke pokazao karakter, ali i činjenicu da na svom golu imaju jednog od najboljih svjetskih čuvara mreže.

Nakon devet kola Premiershipa United ima 14 bodova iz 9 mečeva, dok je Stoke osvojio njih 8.