Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je sastav Elite Euro Talents iz Italije na turniru u Kini rezultatom 82:65, prenosi basket.ba.

I u ovoj utakmici, koja je ujedno bila i posljednja na kineskoj turneji, naš tim je bio bolji od samog starta utakmice. Prvi period smo riješili usvoju korist rezultatom 27:19, da bismo na poluvremenu imali prednost od pet poena, 43:38.

I u drugom dijelu utakmice naši košarkaši su dominirali, a to se posebno odnosi na posljednju četvrtinu, kada smo uspjeli “prelomiti” rezultat u našu korist i ostvariti pobjedu rezultatom 82:65.

Najefikasniji u našem timu je bio Muratović sa 20 poena, Ahemdović je postigao 18, a Kamerić 17.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je ovom utakmicom završila turneju u Kini, na kojoj je naš tim odigrao devet utakmica i upisao osam pobjeda i jedan poraz.