FK Sarajevo je danas u prvom kontrolnom meču na pripremama u Rogaškoj Slatini (Slovenija) slavilo protiv prvaka Albanije FK Partizani sa ubjedljivih 5:1.

Čak četiri gola bordo tim je postigao u prvom poluvremenu, a poveo je već u 7. minuti preko Tatara.

Na 2:0 je u 39. povisio Ahmetović.

Tatar je u 45. minuti postigao svoj drugi gol za 3:0, da bi Šišić minut kasnije zabio za ogromnih 4:0.

Partizani je u 75. minuti stigao do utješnog gola, a strijelac je bio Reinaldo Kalari.

Fantastičnu predstavu bordo momčadi kruniše Mustafić golom u 88. minuti.

Sarajevo je meč počelo u sastavu: Kovačević, Lazić, Dupovac, Hebibović, Hodžić, Velkoski, Gavrić, Šišić, Tatar, Milanović, Ahmetović.

Priliku na startu drugog poluvrema umjesto Kovačevića dobio je Dizdarević, Mustafić i Hasanović su u 53. minuti zamijenili Gavrića i Milanovića, dok su Kurdić, Dervišagić, Salčin, Đokanović, Handžić, Šabanović i Imamović u 60. ušli umjesto Velkoskog, Ahmetovića, Tatara, Šišića, Hebibovića, Dupovca i Hodžića.

Naredni meč prvak BiH igra protiv FC Slovačko iz Češke, a on je na programu za tri dana.