Fudbalska selekcija Bosne i Hercegovine će večeras od 20,45 sati u Torinu igrati utakmicu kvalifikacija za Euro protiv favorizirane Italije.

Izabranici Roberta Prosinečkog su prije tri dana odigrali ispod svih očekivanja i zasluženo izgubili u Tampereu od Finske sa 0:2.

Italijani apsolutni favoriti

Iako je u tom meču nedostajao Miralem Pjanić zbog suspenzije, opravdanja jednostavno nema.

Naši fudbaleri su izgledali nezainteresovano, letagrično i razočarali brojne bh. navijače, koji su očekivali borbu i zalaganje svojih ljubimaca.

Priliku da poprave utisak Zmajevi će imati večeras u Torinu protiv Italije, koja je fenomenalno počela tekuće kvalifikacije.

Italija je u prva tri kola ostvarila sve tri pobjede uz gol razliku 11:0. Savladali su Finsku 2:0, Lihtenštajn 6:0 te Grčku 3:0.

Naši naredni protivnici su u subotu u Atini demonstrirali silu tri pogotka postigli u intervalu od 22. do 32. minute.

Također, Italija čak 20 godina ne zna za poraz na svom terenu u zvaničnim utakmicama (kvalifikacije za EP i SP).

Popularni “Azzuri” 47 susreta u nizu nisu izgubili u Italiji, pa to može biti i dodatni motiv za naše reprezentativce da u Torinu pruže i više od maksimuma te pokušaju doći do pozitivnog rezultata.

Koliko čvrsto igra Italija pokazuje i podatak da nisu primili pogodak u zadnjih šest susreta.

Povratak Pjanića

S obzirom da je Italija apsolutni favorit, Džeko, Pjanić i društvo nemaju šta izgubiti na Allianz stadionu.

Naravno, izabranike Roberta Prosinečkog očekuje i ogromna podrška bh. navijača, kojih bi prema procjenama trebalo biti više od 7.000 u Torinu.

Što se tiče našeg sastava, selektor Prosinečki je najavio nekoliko promjena u odnosu na duel sa Finskom.

Sigurno je da će Miralem Pjanić igrati od prve minute, a postoji mogućnost da će na poziciji desnog beka nastupiti Darko Todorović.

Prosinečki će vjerovatno napraviti još koju izmjenu i na taj način “prodrmati” ekipu.

Večerašnji susret u Torinu sudi Javier Estrada Fernandez iz Španije.