Rijeka je osvojila trofej Kupa Hrvatske, nakon što je danas u Puli savladala Dinamo Zagreb rezultatom 1:3.

Junak Rijeke bio je njen kapiten i bivši bh. reprezentatiavac Zoran Kvržić (30), koji je prvo asistirao za pogodak Halilovića iz 39. minute, da bi potom sjajnim golom u 84. minuti riješio pitanje pobjednika.

Vodeći gol za Rijeku postigao je Čolak u 13. minuti.

Strijelac za Dinamo bio je Oršić u 63. minuti, dok je Olmo u 73. kod rezultata 1:2 promašio penal.

Kvržić je danas na terenu proveo cijeli meč, dok je aktuelni bh. reprezentativac Stjepan Lončar (22) priliku za igru dobio u 75. minuti.

Emir Dilaver (28) je na suprotnoj strani imao punu minutažu, dok je Izet Hajrović (28) zaigrao od 78. minute.

Amera Gojaka (22) nije bilo u timu Dinama zbog povrede.

Rijeki je ovo bio peti trofej Kupa Hrvatske. Prethodno ga je osvajala u sezonama 2004–05, 2005–06, 2013–14 i 2016–17.