Fudbaleri Sarajeva osvajači su Kupa BiH za sezonu 2018/19.

Nakon visoke pobjede od 3:0 u prvom meču stadionu Asim Ferhatović Hase, izabranici Husrefa Musemića večeras su na Pecari poraženi od Širokog Brijega sa 1:0, ali su se na kraju radovali.

Bila je to skoro jednosmjerna utakmica, u kojoj su domaći bili znatno bolji rival.

Prvu dobru priliku imali su već u 3. minuti, kada je Kovačević odlično odbranio udarac Markovića.

Stopostotna šansa za Široki Brijeg u 19. minuti. Enin je šutirao, ali je uzdrmao prečku.

Nastavili su se napadi domaćih, a Bagarić u 23. minuti dovodi domaći tim u vodstvo. Izašao je sam pred Kovačevića i pogodio za 1:0.

Prva prijetnja gostiju u 25. minuti. Kurdić je pokušao glavom nakon prekida, a Bilobrk sjajno intervenisao.

Nova stopostotna šansa za domaće u 49. minuti. Pokušao je Bagarić, ali je Kovačević ponovo fantastično odbranio.

Nedugo potom, tačnije u 52. minuti, Kovačević se ponovo ističe i brani stopostotnu šansu Juriću.

Velika sreća za goste u 55. minuti. Ćorić odlično šutira, a prečka po drugi put spašava goste.

Sarajevo u 73. minuti ostaje s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Kurdić.

Tempo susreta je u nastavku nešto opao, a gosti su u 87. minuti mogli do izjednačenja, kada je Tatar predriblao jednog stopera domaćih i šutirao pored gola.

Bordo timu ovo je šesti trofej Kupa BiH. Prethodno ga je osvajalo u sezonama 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05 i 2013–14.