Roma je u derbiju 36. kola italijanske Serije A savladala Juventus sa 2:0, a za oba gola zasluge je ponio bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (33).

Džeko je prvo lijepo asistirao Florenziju za vodstvo svog tima u 79. minuti, a potom je u 92. nakon kontre riješio pitanje pobjednika.

Večerašnji gol bio mu je deveti ove sezone u Seriji A, gdje je upisao i sedam asistencija.

Džeko je na terenu proveo cijeli meč, dok je Miralem Pjanić (29) na suprotnoj strani igrao do 71. minute.

Roma je sa ovom pobjedom zadržala šanse za plasman u Ligu šampiona.

Trenutno je šesta na tabeli sa 62 boda, što je jedan manje od četvrtog Intera, koji ima utakmicu manje.

Juventus je ostao na učinku od 89 bodova, ali do kraja može igrati rasterećeno, jer je još ranije osigurao novu titulu prvaka.