Gostujućom pobjedom nad Čelikom (0:1), Zrinjski je zadržao šanse za odbranu naslova.

Izabranici Blaža Sliškovića iskoristili su poraz Sarajeva od Tuzla Cityja i prišli mu na tri boda zaostatka.

“Bodovno ostajemo u utrci iako su još dva kola do kraja. Sarajevo po meni ima lakši raspored od nas. S te strane izgledi i šanse su veoma male za neko čudo. Ali, eto, Sarajevo je sebi dopustilo luksuz da ne osvoje bod kod Tuzle, što nam je otvorilo nadu i mogućnost da do kraja uz neku sreću, nemoguću sreću, odbranimo titulu”, rekao je Slišković i nastavio:

“Kada je u pitanju ova utakmica, mislim da smo odigrali drugo poluvrijeme kvalitetno, iako smo u prvom poluvremenu imali veće prilike, sigurnije prilike, za postići prvi gol. U drugom smo imali neku terensku inciijativu, iskoristili smo autogol, da bismo se kvalitetno povukli, branili i iz kontre bili opasni. To je stvorilo utisak da smo u drugom poluvremenu bili kvalitetniji. I Čelik je imao kvalitetnih trenutaka, znali su nas ugroziti, ali mislim da je odbrana danas odradila dobar posao. Sve u svemu zanimljiva utakmica. Čestitam Čeliku na fer i korektnoj utakmici, utakmica bez nekog jačeg prekršaja. Nama preostaje da se nadamo još nekom iznenađenju, kao danas, i sve dok ima matematičkih izgleda nadat ćemo se”.

Zrinjski u narednom kolu dočekuje Tuzla City, dok Sarajevo također na domaćem terenu igra sa Zvijezdom 09.