Sarajevo je u prvom susretu finala Kupa BiH na stadionu “Asim Ferhatović Hase” slavilo protiv Širokog Brijega sa ubjedljivih 3:0, čime je došlo nadomak svog šestog naslova ovog takmičenja.

Povelo je već u 10. minuti, a strijelac je bio Rahmanović.

Isti igrač u 23. minuti ne koristi veliku priliku, a prijeti i Ahmetović u 25. minuti.

Sarajevo do drugog gola dolazi u 40. minuti. Lošu reakciju golmana gostiju Bilobrka koristi Kapić i pogađa za sigurnih 2:0.

Domaći su u samom finišu prvog poluvremena postigli još jedan gol, koji je ipak poništen zbog offsidea.

Sarajevo kreće ofanzivno i u drugom dijelu, a šut Rahmanovića iz 47. minute brani Bilobrk.

Odlična šansa za goste u 69. minuti. Marić je centrirao, a najviši u petercu domaćih bio je Jurić, koji glavom šutirao preko gola.

Ponovo su gosti ozbiljno zaprijetili u 82. minuti, kada Kovačević brani zicer Juriću.

Gosti se na tom nisu zaustavili. Marić je u 87. minuti gađao, ali se opet istakao Kovačević.

Mujakić je u 90. minuti napravio veliku grešku, koju nije iskoristio Ćorluka.

Stoper Sarajeva iskupio se nedugo potom, kada je postigao treći gol za svoj tim i gostima ostavio minimalne šanse u uzvratu.

Za Sarajevo su danas od prve minute nastupili: Kovačević, Lazić, Mujakić, Hebibović, Halilović, Crepulja, Stanojević, Tatar, Rahmanović, Kapić i Ahmetović.

Široki Brijeg je igrao u sastavu: Bilbork, Matić, Barišić, Babić, Ćorluka, Jurić, Kovačević, Hrkač, Bagarić, Marković i Enin.