Zrinjski nije uspio doći do pobjede nad Radnikom u susretu 30. kola Premijer lige BiH, čime su njegove šanse da će odbraniti titulu još više umanjene.

Meč u Mostaru okončan je rezultatom 1:1, a Radnik je ponovo ostao neporažen u Mostaru, kao i u martu ove godine, kada je bilo 0:0.

Zrinjski je poveo u 57. minuti, a strijelac je bio Gojković.

Radnik dolazi do izjednačenja u 73. minuti, kada pogađa Maksimović.

Imali su domaći priliku u 75. minuti doći do novog vodstva, ali je Lučić odbranio penal Filipoviću.

Treba reći i da su gosti imali svoje šanse, a najopasniji je bio Hadžić, koji je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio, a u 60. minuti je pogodio prečku.

Đelmić je u 80. minuti imao zicer, ali mu je odbranio Soldo.

Poslije današnjeg remija Zrinjski ima 58 bodova, šest manje od Sarajeva na prvom mjestu.

Radnik je ostao jedina momčad bez poraza u proljetnom dijelu sezone i peti je na tabeli sa 41 bodom.