Sarajevo je u prvom susretu 30. kola Premijer lige BiH ugostilo Čelik i ispratilo ga kući sa pet golova u mreži.

U 21. minuti za vodstvo domaćina pogodio je Tatar.

Već u 24. bilo je 2:0, a strijelac je ovaj put bio Ahmetović i to na svojoj jubilarnoj 100. utakmici za bordo momčad.

Tatar u 32. minuti svojim drugim golom povećava na 3:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku još dva gola domaćina.

Hebibović je u 59. minuti lijepim volej udarcem zabio za 4:0, a konačnih 5:0 u 63. postavio je Rahmanović.

Sarajevo nakon večerašnje pobjede ima 64 boda, što je trenutno sedam više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski sa utakmicom manje.

Navijači domaće momčadi bili su oduševljeni predstavom svojih izabranika i već su počeli slaviti titulu, iako su do kraja ostala još dva kola.

Čelik je na šestom mjestu sa 39 bodova i ovim porazom skoro i definitivno je izgubio šanse za plasman u Evropu.