“U-16” reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su danas u Zenici Gibraltar sa 3:0 u susretu drugog kola UEFA razvojnog turnira.

Danijel Šunić u 11. minuti prolazi po desnoj strani i šalje loptu na peterac do Alekseja Golijanina koji pogađa za 1:0.

Dario Ćorić u 23. minuti dolazi do lopte na dvadesetak metara od protivničkog gola, prolazi pored dva protivnička igrača i iskosa sa lijeve strane postiže drugi pogodak za bh. tim.

Treći gol selekcija BiH postiže u 52. minuti. Azur Mahmić prolazi po lijevoj strani i asistira Golijaninu koji sa desetak metara postiže svoj drugi pogodak.

U 73. minuti dosuđen je jedanaesterac za Gibraltar kad je Muhamed Šahinović u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Dylanom Borgeom. Penal je izveo Finlay James Cawthorn, ali je poslao loptu preko gola.

U drugom susretu grupe Armenija je pobijedila Crnu Goru sa 5:4 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Današnje utakmice je posmatrao i selektor Sakib Malkočević koji zbog zdravstvenih problema ne vodi tim sa klupe, ali se oporavlja od operacija i ističe da se osjeća dobro.

Poslije dva kola Armenija, BiH i Crna Gora imaju po četiri boda, dok je Gibraltar bez bodova.

Turnir se završava u utorak, 30. aprila kada će se sastati Armenija – Gibraltar (10:00) i Crna Gora – Bosna i Hercegovina (14:00).