Željezničar je u derbiju 29. kola Premijer lige BiH remizirao u gostima sa Slobodom 0:0.

To je rezultat koji može zadovoljiti trenera gostiju Amara Osima.

“Mislim da je više do Slobode nego do nas, ali to uopšte nije kritika na njihov račun. Zadnjih dvadeset minuta prvog poluvremena smo bili potanki. Sloboda je nametnula nekakav ritam kojem se nismo najbolje oduprijeli. Drugo poluvrijeme smo bili korektni i nismo im dali da se primaknu i nametnu svoju igru. Na kraju smo nakon isključena imali i najbolju šansu na utakmici, koju je golman fenomenalno odbranio, na čemu mu čestitam. Drago mi je što se vratio nakon teške povrede i što je pokazao da je veliki potencijal. Nije mi drago što je odbranio protiv nas. Nismo izgubili, treću utakmicu smo bez primljenog gola i možemo biti zadovoljni bodom”, rekao je Osim, a potom se kratko osvrnuo na naredni susret protiv Mladosti.

“Moramo odmoriti. Ove utakmice su ostavile traga i na igrače i nas trenere. Imamo osam dana da se odmorimo i pokušamo na Grbavici pobijediti Mladost i nastaviti borbu za Evropu”.