Željezničar i Široki Brijeg odigrali su bez pogodaka 0:0 u derbiju 28. kola Premijer lige BiH, a susret će ostati upamćen po spornim odlukama glavnog sudije Miloša Gigovića iz Bosanske Gradiške.

U samom finišu utakmice igrača gostiju Stanića lopta je pogodila u ruku, domaći su tražili penal, ali ga nisu dobili.

Glavni sudac Gigović odmahnuo je rukama jer je smatrao da je sve bilo regularno.

Prije toga sredinom prvog poluvremena Gigović je propustio pokazati drugi žuti karton Bernardu Matiću čime je direktno oštetio Željezničar. I u prvom poluvremenu su igrači Širokog Brijega igrali rukom, ali je sudija procijenio da nije bilo opstrukcije igre.

Pomoćnici Gigoviću bili su Udovičić Sreten, Kačavenda Radislav, Sivac Ermin, Bjelica Vladimir i Došlo Slađan.

Posmatrač suđenja bio je Blažević Antonio, a delegat Šarić Damir.