Prelazak u Pogon Szczecin na ljeto prošle godine pokazao se kao pravi potez za povremenog bh. reprezentativca Zvonimira Kožulja (25).

Bivši igrač Širokog Brijega i Hajduka u Poljskoj igra odlično, a dokaz za to je i današnji meč protiv Lechije Gdansk, u kojem je postigao dva i namjestio jedan gol.

Pogon Szczecin je poražen sa 3:4, ali je prvi došao do vodstva u 52. minuti, kada je na asistenciju Kožulja pogodio Walukiewicz.

U nastavku je uslijedio preokret gostiju preko Sobiecha (71’ p) i Michalaka (73’).

Potom na scenu stupa ponovo Kožulj, koji sa dva sjajna gola u 80. i 83. minuti vraća prednost svojoj momčadi.

Gosti se ipak nisu predali i zahvaljujući sjajnom Sobiechu i njegovim golovima u 84. i 89. minuti stigli su do pobjede.

Kožulj je ove sezone za Pogon Szczecin odigrao 30 utakmica i postigao šest golova, te je šest puta asistirao.

Njegov tim se poslije 32 odigrana kola nalazi na sedmoj poziciji sa 46 bodova.