Fudbaleri Zrinjskog nastavili su potjeru za Sarajevom, savladavši u okviru 28. kola Premijer lige BiH ekipu Slobode sa minimalnih 1:0.

Prva ozbiljnija šansa u 8. minuti, a propustio ju je napadač domaćih Bencun, koji je izašao sam pred golmana gostiju i šutirao pored gola.

Čurjurić je u 30. minuti pokušao, a sjajno odbranio Muminović.

Dvije minute kasnije Filipović se našao u sjajno šansi, ali je Muminović ponovo odbranio.

Konačno gol u 37. minuti. Čurjurić je dodao do Filipovića, koji je fantastično pogodio.

Gosti su mogli do poravnanja u 39. minuti. Zukić je pokušao, a Brkić intervenisao.

Zrinjski je kontrolisao igru, a zaprijetio je ponovo u 55. minuti preko danas odlično raspoloženog Filipovića.

Mogli su domaći do kraja postići još jedan gol, ali Šovšić nije imao sreće, pogodivši stativu.

Zrinjski poslije današnje pobjede ima 56 bodova, četiri manje od vodećeg Sarajeva.

Sloboda je pala na šesto mjesto i ima 37 bodova.