Sarajevo je u susretu 28. kola Premijer lige BiH došlo do sigurne pobjede protiv Mladosti iz Doboj-Kaknja.

Rezultat je glasio 2:0 za domaći tim, koji je od prve minute uspostavio dominaciju na terenu.

Nakon nekoliko uvodnih šansi, stopostotnu je u 17. minuti propustio Šišić, čiji udarac odlazi pored gola.

Povelo je Sarajevo u 20. minuti, kada je Hebibović lijepo pogodio mrežu Mladosti.

Mogli su domaći u 27. minuti udvostručiti prednosti, ali je prazan gol sa svega nekoliko metara promašio Handžić.

Gostima spasa nije bilo u 34. minuti. Velkoski je asistirao, a Stanojević povisio na 2:0.

Ista slika na terenu i u drugom poluvremenu. Sarajevo je nastavilo napadati, a Mujakić je nakon kornera u 58. minuti pogodio prečku.

Svega minut kasnije Handžić se našao u šansi. Pokušao je lobovati golmana Mladosti, ali je lopta otišla daleko od gola.

Kapić pokušava poslije lijepe akcije u 61. minuti, ali preko gola.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i Sarajevo je uspjelo prekinuti seriju od dva meča bez pobjede.

Ostalo je prvo na tabeli sa 60 bodova, što je četiri više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

Mladost s druge strane ima 33 boda i osma je na tabeli.