Posljednji susret 27. kola Premijer lige BiH odigran je večeras na Grbavici, gdje je Željezničar došao do sigurne pobjede nad Krupom rezultatom 3:0.

Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu. No, krenimo redom.

Gosti su prvi zaprijetili u 7. minuti, kada je Sadiković pogriješio, a Fejzić odbranio pokušaj Mandića.

Željezničar je uzvratio minut kasnije preko Veselinovića, ali siguran je Marković.

Velika šansa za goste u 19. minuti. Sipović je skrenuo loptu, prevario Fejzića, ali lopta na sreću po domaći tim nije završila u golu.

Domaći su došli do vodstva u 30. minuti. Strijelac je bio Sadiković, koji je majstorski pogodio iz slobodnog udarca.

Već u 32. minuti bilo je 2:0. Ovaj put zabio je Veselinović i to sjajno sa 30 metara.

Veselinović je imao priliku da se ponovo upiše u strijelce u 40. minuti, ali je pogodio prečku.

Spasa gostima nije bilo dvije minute kasnije. Krpić prekida golgeterski post i pogađa za 3:0.

Još dvije velike šanse za domaće prije odlaska na odmor. Oba puta je pokušao Veselinović, jednom preko gola, dok je drugi put njegov udarac zaustavio Marković.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno mirnije.

Krupa je pokušala doći do pogotka, a u 75. minuti dobru šansu propustio je Modić, kojem brani Fejzić.

Fejzić se istakao odbranom i dvije minute kasnije.

Željezničar je u samom finišu zaprijetio preko Klepača, ali je Marković bio siguran.

Željezničar je večerašnjom pobjedom došao do učinka od 39 bodova i ponovo je četvrti na tabeli.

Krupa je ostala posljednja 12. sa 21 bodom.