Empoli je na Carlo Castellaniju poražen od SPAL-a sa 2:4 u susretu 33. kola italijanske Serije A.

Domaći su ipak prvi došli do vodstva i to u 22. minuti preko Caputa, kojem je asistirao bh. reprezentativac Rade Krunić (25).

Kruniću je to bila šesta asistencija ove sezone, u kojoj je postigao i pet golova.

Do kraja prvog dijela igre gosti su preokrenuli, a strijelci su bili Petagna (38’ p) i Floccari (44’).

Izjednačenje na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, kada za 2:2 pogađa Traore.

Gosti u nastavku ipak stižu do punog plijena. Prvo im je Petagna u 61. minuti svojim drugim golom donio novo vodstvo, a sve dileme oko pobjednika u 88. minuti riješio je Antenucci.

Krunić je na terenu proveo cijeli meč, a u 91. minuti je zaradio žuti karton zbog simuliranja.

Empoliju je današnji poraz bio već 18. u tekućoj sezoni i ostavio ga je na 18. mjestu sa 29 bodova.