U posljednjem susretu 26. kola Premijer lige BiH, Sarajevo i Široki Brijeg su na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrali bez golova 0:0.

Prvo veće uzbuđenje desilo se u 27. minuti. Gosti su u tražili penal, ali ga nisu dobili, a zatim su zabili i gol, koji im je poništen.

U 38. minuti gosti pogađaju prečku preko Barišića, a uzvraćaju domaći na drugoj strani u 43. minuti. Ahmetović je imao zicer, sam je izašao na Bilobrka, koji je iz ovog duela izašao kao pobjednik.

Ahmetović je ponovo pokušao u 45. minuti, ali je Bilobrk i ovaj put bio uspješniji.

Golman gostiju u 56. minuti brani udarac Halilovića, Tatar potom šalje loptu u mrežu, ali je dosuđen ofsajd.

Gosti su ostali s igračem manje u 77. minuti. Isključen je Ćorić, koji je dobio drugi žuti karton nakon starta nad Mujakićem.

Dobar napad gostiju u 79. minuti. Marković je šutirao, ali pored gola.

Hebibović je u 82. minuti šutirao, a lopta je završila u rukama Bilobrka.

Sarajevu je u 95. minuti sviran penal. Velkoski je šutirao, a njegov udarac večeras sjajni golman Širokog Brijega.

Sarajevo nakon večerašnjeg remija ima 57 bodova, četiri više od drugoplasiranog Zrinjskog.

Široki Brijeg je na trećem mjestu sa 40 bodova.