U prvom susretu polufinala Kupa BiH, Široki Brijeg je na Pecari slavio protiv TOŠK-a sa 2:0.

Autor oba pogotka bio je Bagarić, koji je prvo zabio eurogol u 39. minuti, da bi u 76. nakon ubačaja Čorluke riješio pitanje pobjednika.

Široki Brijeg je danas bio potpuno nadmoćan. Prvu ozbiljnu priliku imao je u 12. minuti, kada je Marić šutirao pored gola.

Pamić je u 28. sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali golman gostiju brani njegov udarac.

Franić je potom imao dvije šanse u 33. i 35. minuti. Jednom je šutirao pored gola, dok je drugi put njegov udarac zaustavio Strika.

Nakon vodećeg gola iz 39. minute domaći su nastavili sa napadima, a poluvrijeme su okončali sa udarcima 10:0 u svoju korist.

Gosti su prvi put pokušali u 49. minuti, kada je Mace šutirao visoko preko gola.

Rastoka je u 59. minuti centrirao nakon solidne kontre TOŠK-a. Loptu ipak lagano hvata golman Širokog.

Turčin u bio u sjajnoj prilici u 66. minuti, ali Strika odlično brani njegov pokušaj.

Odlična akcija Širokog u 70. minuti, ali Hasić blokira loptu koju je Turčin poslao pred gol TOŠK-a.

Nedugo potom uslijedio je drugi gol Bagarića, poslije kojeg su domaći imali još jednu dobru šansu.

Bagarić je dobro šutirao poslije odlične kombinacije sa Eliomarom, ali je Strika još bolje odbranio.

Za Široki su danas igrali: Bilobrk, Barišić, Franjić, Eliomar, Marić, Ćorluka, Pamić, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.

TOŠK je nastupio u sastavu: Strika, Pavlović, Koprivica, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Devedžić, Ivković, Hasić, Kitanović.

Revanš je na rasporedu 10. aprila, a igrat će se na Bilinom Polju u Zenici, jer propozicije FS BiH kažu da se ova faza takmičenja mora igrati na premijerligaškom stadionu.