Fudbaleri Sarajeva su u prvom susretu polufinala Kupa BiH u Bijeljini savladali Slogu Gornje Crnjelovo sa 1:4 i time praktički riješili pitanje plasmana u finale.

Od starta su krenuli vrlo ofanzivno, a pritisak im se isplatio u 12. minuti, kad je Rahmanović pogodio nakon ubačaja Kapića.

Velika šansa za goste već u 15. minuti. Mustafić šutira iskosa s desne strane, a lopta ide pored gola.

Bordo tim je u 27. minuti imao stopostotnu šansu, ali se Handžić nije najbolje snašao.

Iskupio se pak samo nekoliko trenutaka kasnije, majstorski pogodivši za 0:2.

Penal za Sarajevo u 36. minuti. Benović ruši Rahmanovića, a udarac s Velkoskog s bijele tačke brani Bodiroga. Kapiten Sarajeva ipak iz drugog pokušaja povećava prednost svoje momčadi na 0:3.

Mogli su gosti do kraja prvog dijela do novog gola, ali Bodiroga u 45. minuti sjajno zaustavlja pokušaj Velkoskog iz slobodnog udarca.

Sarajevo dolazi do četvrtog gola u 49. minuti, a strijelac je Šišić.

Nastavili su gosti s napadima unatoč velikoj prednosti, a u 57. minuti je dobro pokušao Resić.

Sloga smanjuje rezulat u 69. minuti. Nakon ubačaja iz kornera glavom pogađa Hadžikadunić.

Velika šansa za Sarajevo da postigne i peti gol, Mustafić u 79. minuti pogađa stativu.

Sloga je danas nastupila u sastavu: Bodiroga, Matović, Arnautović, Ristić, Macanović, Komarčević, Planić, Mihajlović, Hadžikanović, Krmar, Benović.

Za Sarajevo su igrali: Kovačević, Pidro, Rahmanović, Velkoski, Kapić, Šišić, Mustafić, Đokanović, Kurdić, Handžić, Dupovac.

Revanš se igra 10. aprila na stadionu “Asim Ferhatović – Hase”.