Bh. reprezentativci su tokom proteklog vikenda imali klupske obaveze.

Kvalifikacioni dueli sa Armenijom (2:1) i Grčkom (2:2) su ostavili traga na Zmajeve, pa je većina pružila relativno slabe pratije za matične klubove.

Niko od aktuelnih A reprezentativaca nije postigao gol tokom vikenda niti je ubilježio asistenciju.

Izdvajamo punu minutažu Miralema Pjanića u trijumfu Juventusa nad Empolije, za koji je od prve minute igrao i Rade Krunić.

Kapiten našeg nacionalnog tima Edin Džeko je igrao svih 90 minuta u teškom domaćem porazu Rome od Napolija (1:4), a Džeko još uvijek nije postigao nijedan ligaški gol u Rimu ove sezone.

Džeko je ukupno sedam puta pogađao mreže protivnika u italijanskoj ligi (sve u gostima).

Golmani:

Ibrahim Šehić (Erzurum, Turska) – ovog vikenda nije igrano kolo u turskoj Superligi,

Kenan Pirić (Maribor – Celje 1:1, Slovenija) – branio svih 90 minuta,

Vedran Kjosevski (GOŠK – Željezničar 1:1, BiH) – branio svih 90 minuta,

Odbrana:

Sead Kolašinac (Arsenal – Newcastle 2:0, Engleska) – 90 minuta igre + žuti karton,

Toni Šunjić (Dynamo Moskva – Lokomotiv Moskva 0:1, Rusija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Ervin Zukanović (Udinese – Genoa 2:0, Italija) – 90 minuta igre,

Samir Memišević (AZ Alkmaar – Groningen 1:0, Holandija) – 90 minuta igre,

Ermin Bičakčić (Hoffenheim – Bayer Leverkusen 4:1, Njemačka) – igrao od 87. minute,

Eldar Ćivić (Mlada Boleslav – Sparta Prag 2:1, Češka) – igrao od 87. minute,

Darko Todorović (Salzburg – Austria 5:1, Austrija) – nije konkurisao za susret,

Vezni red:

Miralem Pjanić (Juventus – Empoli 1:0, Italija) – 90 minuta igre,

Rade Krunić (Juventus – Empoli 1:0, Italija) – igrao do 80. minute,

Gojko Cimirot (Standard – Antwerpen 3:1, Belgija) – igrao do 46. minute,

Haris Duljević (Aue – Dynamo Dresden 1:3, Njemačka) – igrao od 46. minute + asistencija,

Goran Zakarić (Napredak Kruševac – Partizan 1:0, Srbija) – igrao od 70. minute,

Muhamed Bešić (Middlesbrough – Norwich 0:1, Engleska) – igrao od 71. minute,

Amer Gojak (Dinamo – Inter Zaprešić 1:0, Hrvatska) – nije konkurisao za susret,

Elvis Sarić (Suwon – Incheon 3:1, Južna Koreja) – nije nastupio zbog povrede,

Stjepan Lončar (Lokomotiva Zagreb – Rijeka 1:2, Hrvatska) – nije nastupio zbog povrede,

Deni Milosevic (Konyaspor, Turska) – ovog vikenda nije igrano kolo u turskoj Superligi,

Edin Višća (Istanbul Basaksehir, Turska) – ovog vikenda nije igrano kolo u turskoj Superligi,

Napad:

Edin Džeko (Roma – Napoli 1:4, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Kenan Kodro (Girona – Athletic Bilbao 1:2, Španija) – igrao od 81. minute,

Elvir Koljić (FSCB – Universitatea Craiova 3:2, Rumunija) – nije nastupio zbog povrede.

U obzir su uzeti igrači koji su se našli na spisku selektora Prosinečkog za mečeve sa Armenijom i Grčkom.