Direktni konkurenti za plasman u Premijer ligu, Olimpik i Velež, danas su na Otoci u derbiju 19. kola Prve lige Federacije BiH odigrali meč bez pobjednika.

Rezultat je glasio 2:2, a domaći su uspjeli nadoknaditi dva gola zaostatka i izvući bod u 90. minuti.

Bilo je dosta varnica tokom samog meča, a najviše pažnje izazvao je sukob koji se desio između trenera gostiju Ibre Rahimića i nekoliko igrača domaćeg tima.

Dok iz tabora Olimpika tvrde da je Rahimić psovao ustašku majku igraču domaćih Stojanoviću, trener Veleža ističe kako su Zeba, Handžić i Stojanović njemu prvom uputili psovke, a da im je on potom uzvratio.

“Zeba je imao duel s Vehabovićem pa je onda došao i meni opsovao majku. Ponovio je to nekoliko puta. Na poluvremenu u hodniku su Zeba, Handžić i Stojanović nastavili s istim psovkama, policajci su mi svjedoci. Zapamtit će oni ovaj dan kad su meni psovali mrtvu majku. Ona to nije zaslužila, a mi ćemo se vidjeti kad tad”, kazao je Rahimić.

U finišu utakmice došlo je i do prekida, jer je trener domaće momčadi Esad Selimović pogođen tvrdim predmetom u glavu.

Velež je današnjim remijem zadržao četiri boda prednosti u odnosu na Olimpik.