Danas su u Prvoj ligi Federacije BiH igrani mečevi 19. kola, koje je proteklo u znaku derbija između glavnih konkurenata za prvo mjesto Olimpika i Veleža.

Duel je odigran na stadionu Otoka u Sarajevu i okončan je remijem.

Konačni rezultat glasio je 2:2, iako su gosti imali dva gola prednosti zahvaljujući pogotcima Behrama iz 24. i Fajića iz 38. minute.

Posebno lijep bio je pogodak Fajića, koji se poigrao s odbranom domaćina i pospremio loptu u mrežu.

Olimpik je uspio smanjiti u 66. minuti, a strijelac je s bijele tačke bio Osmanović. Jedanaesterac je izborio Radovac.

Velika ofanziva domaćima se isplatila u 90. minuti, kada su stigli do drugog gola preko Radovca.

Poslije izjednačenja došlo je do prekida, jer je trener domaćih Esad Selimović pogođen tvrdim predmetom sa tribina. Nakon što mu se ukazala pomoć, meč je nastavljen i priveden kraju.

Velež je tako zadržao četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Olimpik.

Rezultati 19. kola:

Goražde – Zvijezda Gradačac 3:0, Orašje – Bratstvo Gračanica 0:1, Igman Konjic – Metalleghe 0:1, Vitez – Novi Travnik 2:0, Olimpik Sarajevo – Velež Mostar 2:2, Rudar Kakanj – Bosna Visoko 2:2, TOŠK Tešanj – Jedinstvo Bihać 4:0, Slaven Živinice – Čapljina 3:1