Fudbalska reprezentacija BiH večeras je na stadionu Grbavica u susretu prvog kola grupe J kvalifikaciaj za EP savladala Armeniju rezultatom 2:1.

Naša selekcija je povela u 33. minuti.

Miralem Pjanić je izveo korner, a Rade Krunić pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Zmajevi su imali još nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku, Armenija je zaigrala angažovanije te su Mkhitaryan i društvo su zaprijetili dva, tri puta Šehiću.

Ipak, rezervista Deni Milošević u 80. minuti poslije asistencije Edina Višće postiže gol i donosi našem timu prednost od 2:0.

Armenci su do kraja zahvaljujući pogotku Mkhitaryana iz penala uspjeli smanjiti na 2:1.

Za BiH su igrali: Šehić, Ćivić, Bičakčić, Zukanović, Todorović, Bešić, Krunić, Pjanić, Zakarić, Višća i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Milošević, Gojak i Koljić.

Armenija je nastupala u sastavu: Airapetyan, Haroyan, Grigoryan, Mkrtchyan, Calisir, Mkhitaryan, Ghazaryan, Hovhannisyan, Hovhannisyan, Karapetyan i Adamyan.

Naredni susret BiH igra za tri dana (26. mart) u Zenici protiv Grčke.