Sarajevo je i u drugom susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine savladalo Zrinjski i plasiralo se u polufinale.

Baš kao u Sarajevu prije dvije sedmice, i u Mostaru je bilo 0:1 za bordo tim, koji je slavio golom Tatara u 92. minuti.

Prije toga su velike šanse za domaći tim propustili Mandić i Bencun.

Prvo poluvrijeme obilježili su golmani, koji su se istakli nevjerovatnim intervencijama.

Kovačević je u 6. minuti fenomenalno odbranio udarac Šovšića, a potom je Brkić u 15. zaustavio pokušaje Hebibovića i Ahmetovića.

Brkić se istakao i u 36. minuti, kada je sjajno skinuo udarac Rahmanovića.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do posljednjih nekoliko minuta susreta, kada je viđen i jedini pogodak.

Zrinjski je danas nastupio u sastavu: Brkić, Kadušić, Stojkić, Jakovljević, Gojković, Barišić, Rustemović, Šovšić (od 72. Bencun), Čirjak (72. Filipović), Galić (81. Bekić), Mandić.

Za Sarajevo su igrali: Kovačević, Hebibović, Bekić, Mujakić, Lazić, Stanojević, Crepulja, Rahmanović (od 88. Dupovac), Velkoski (67. Tatar), Halilović (93. Kapić), Ahmetović.

Prije Sarajeva plasman u polufinale osigurali su TOŠK Tešanj i Sloga Gornje Crnjelovo.