Iako su u prvoj utakmici u Velikoj Obarskoj iznenadili Slogu Gornje Crnjelovo i izvukli odličnih 1:1, fudbaleri Klisa iz Buturović Polja ipak nisu uspjeli izboriti plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Revanš u Konjicu završen je rezultatom 2:2, a domaćima nije pomogla ni velika podrška sa tribina.

Susret je međutim sjajno počeo za njih, jer su poveli već u 1. minuti, tačnije osmoj sekundi, preko Bajrića.

Nastavak donosi preokret gostiju u režiji Matića, koji prvo u 7. minuti pogađa za 1:1, a potom u 32. za 1:2.

Domaći stižu do izjednačenja u 81. minuti, a strijelac je ponovo bio Bajrić, ovaj put sa bijele tačke.

Klis do kraja ipak nije uspio doći do trećeg gola i Sloga je zbog više postignutih pogodaka u gostima prošla dalje, što je historijski uspjeh za klub iz Gornjeg Crnjelova.

Za Klis su nastupili: Ramić, Ćosić, Šehić, Bitevija, Vila, Mušinović, Bajrić, Habibija, Husrep, Čilić, Makan.

Sloga je igrala u sastavu: Bodiroga, Benović, Matović, Arnautović, Ristić, Macanović, Komarčević, Krmar, Mihajlović, Hadžikadunić, Stokić.