Roma je sinoć u posljednjem susretu 27. kola italijanske Serije na debiju novog trenera Claudija Ranierija ugostila Empoli i savladala ga rezultatom 2:1.

Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu.

Prvo je El Shaarawy u 9. minuti zabio za vodstvo domaćeg tima, ali je Jesus autogolom samo tri minuta kasnije poravnao rezultat.

Novi gol, ispostavit će se i posljednji, viđen je u 33. minuti, kada Schick pogađa za pobjedu Rome.

Domaći tim susret je završio s igračem manje, jer je u 80. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Florenzi.

Bh. reprezentativnog kapitena, Edina Džeke (32), zbog suspenzije nije bilo u domaćoj momčadi, a susret je zajedno sa nekolicinom saigrača pratio sa tribina.

Zanimljiva je bila njegova reakcija nakon posljednjeg sudijskog zvižduka. Dok je Manolas slavio, Džeko je poprilično hladno dočekao kraj meča.

Kod gostiju je Rade Krunić (24) odigrao cijeli meč.

U 88. minuti je uspio postići gol, ali ga je VAR poništio zbog igranja rukom.

Roma je poslije ove pobjede peta na tabeli sa 47 bodova, dok je Empoli 17. sa 22.