Do kvalifikacione utakmice za EP protiv Armenije na Grbavici ostalo je još 12 dana (23. marta se igra), a aktuelni bh. reprezentativci su tokom proteklog vikenda imali klupske obaveze.

Novi Zmaj Elvir Koljić je nastavio sa fantastičnim igrama u Rumuniji i postigao pobjedonosni gol za Craiovu. Elviru je to bio 13. gol u rumunskom šampionatu, a ukupno 22. pogodak ove sezone (za Krupu je postigao devet golova u PL BiH).

Deni Milošević je ubilježio asistenciju za Konyu protiv Bešiktaša, dok je Ibrahim Šehić odbranio penal u duelu Alanye i njegovog Erzuruma.

Vrijedi istaći i zapažene nastupe Seada Kolašinca za Arsenal, Ermina Bičakčića za Hoffenheim i standardno Edina Višće u dresu Istanbula, koji dominira u Turskoj.

Pregled nastupa A reprezentativaca BiH.

Golmani:

Vedran Kjosevski (Sloboda – Željezničar 0:0, BiH) – branio svih 90 minuta,

Kenan Pirić (Maribor – Gorica 2:1, Slovenija) – branio svih 90 minuta,

Ibrahim Šehić (Alanya – Erzurum 2:1, Turska) – branio svih 90 minuta + odbranjen penal,

Odbrana:

Sead Kolašinac (Arsenal – Manchester United 2:0, Engleska) – 90 minuta igre + žuti karton,

Muhamed Bešić (Middlesbourgh – Brentford 1:2, Engleska) – igrao do 74. minute,

Miralem Pjanić (Juventus – Udinese 4:1, Italija) – nije nastupio zbog crvenog kartona,

Amer Gojak (Dinamo – Rijeka 3:1, Hrvatska) – rezerva,

Rade Krunić (Roma – Empoli, Italija) – igra se večeras,

Elvis Sarić (Suwon – Jeonbuk 0:4, Južna Koreja) – nije konkurisao za susret zbog povrede,

Stjepan Lončar (Dinamo Zagreb – Rijeka 3:1, Hrvatska) – nije konkurisao za susret zbog povrede,

Haris Duljević (Greuther Furth – Dynamo Dresden, Njemačka) – otkazano zbog nevremena,